شبکه توزیع محتوا یا CDN چیست؟

 In بلاگ

CDN چیست

شبکه توزیع محتوا یا CDN چیست؟

از اونجایی که سرعت سایت فاکتور مهمی در موتور های جست و جو هستش، میخوام شما رو با CDN یا همون شبکه توزیع محتوا آشنا کنم که میتونه سرعت بارگزاری سایت شما رو افزایش بده.

مطالبی که قراره توی این پست بخونیم:

شبکه توزیع محتوا یا CDN چیست؟

CDN چه تاثیری در سرعت سایت دارد؟

چگونه از شبکه توزیع محتوا استفاده کنیم؟

معرفی CDN رایگان

CDN استفاده کنیم یا نه؟

CDN چیست و به چه دردی میخورد؟

شبکه توزیع محتوا یا همون CDN در سرتاسر جهان سرور هایی رو داره و آنها را پوشش می دهد. در صورتی که از این سرویس ها استفاده کنید اطلاعات سایت شما روی همه این سرور ها در سراسر جهان آپلود می شود و ذخیره میشه. زمانی که بازدید کننده به سایت شما میاد، اطلاعات را از هاست اصلیتون دریافت نمی‌کند، بلکه به نزدیکترین هاست که اطلاعات سایت شما روش ذخیره شده وصل میشه و از همین رو سرعت بارگزاری سایت شما بالا می رود.به عبارت دیگر این سرویس فاصله فیزیکی کاربر و سرور شما رو کم می‌کنه.

CDN چیست

CDN چه تاثیری در سرعت سایت دارد؟

مثلاً کاربری که در آمریکا قرار گرفته شده وقتی که سایت شما رو باز می کند سایت شما اطلاعات را از نزدیک ترین سرور یعنی سرورهای داخل آمریکا می‌گیرد و آن را برای کاربر داخل آمریکا بارگذاری میکند.

CDN استفاده کنیم یا نه؟

اگر کاربر های سایتتون از منطقه خاصی هستند و شما هم در همان منطقه سرور گرفتید نیازی نیست از این  سرویس استفاده کنید. سرویس های CDN تحت عنوان شبکه توزیع محتوا به صورت رایگان و پولی وجود دارد.

CDN رایگان

اگر می خواهید این سرویس را به صورت رایگان در اختیار داشته باشید می تونید از سایت های MAXCDN.COM یا CLOUDFLARE.COM استفاده کنید.جهت استفاده از این سرویس ها راهنمای داخل این سایت ها را مطالعه نمایید.

۰ ۰ vote
Article Rating
Recent Posts
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Start typing and press Enter to search